سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سی اس اس، به نقل از «شهر سخت افزار»؛ کاهش موقت ارزش بیت‌کوین و رسیدن قیمت آن به صفر در یک پلتفرم آنلاین ژاپنی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده باعث شد کاربران امکان خرید بیت کوین را بدون پرداخت هزینه داشته باشند.

زیف «Zaif» به عنوان پلتفرم یا اکسچنج ژاپنی خرید و فروش ارزهای دیجیتالی که توسط دولت این کشور نیز به رسمیت شناخته شده، رسماً اعلام کرد بُروز مشکل در زیرساخت‌ها باعث شده هفت مشتری بتوانند بدون پرداخت حتی یک ین، برای مدت ۱۸ دقیقه امکان دریافت بیت کوین را به طور رایگان داشته باشند.

با شناسایی این مشکل، بلافاصله فرایند خرید و فروش متوقف شده است. این در حالی است که یکی از مشتریان فرایند انتقال وجه را برای فروش آن، از این پلتفرم کلید زده بود. آن‌طور که توسط رویترز اعلام شده این کاربر خوش اشتها قصد داشته موجودی دریافت شده بیت کوین به مقدار ۲۰ تریلیون دلار را انتقال دهد!

رسانه ژاپنی Asahi Shumbun هم اعلام کرد پس از شناسایی مشکل، فرایند رفع اشکال در دستورکار قرار گرفته و پس از دو ساعت، مجدداً سرویس‌دهی به حالت سابق بازگشته است. در حال حاضر آژانس سرویس‌های مالی ژاپن در حال انجام تحقیقات بیشتر از Tech Bureau به عنوان گروه مالک این پلتفرم آنلاین است. مسئولان Tech Bureau با عذرخواهی از کاربران این پلتفرم اعلام کرده‌اند سازوکارهایی را برای جلوگیری از بروز موارد مشابه به‌کار بسته‌اند.

 زیف در حالی در صدر اخبار مربوط به حوزه ارزهای دیجیتالی قرار گرفت که ماه گذشته هم شاهد سرقت ۵۳۰ میلیون دلاری از پلتفرم Coincheck بودیم.