سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه بین‌الملل سی اس اس؛ گرگ آستین (Greg Austin) پروفسور دانشگاه کانبرا در استرالیا، مدعی است این کشور نیازمند داشتن یک راهبرد صنعتی نظامی سایبری جدید و مستقل از ایالات‌متحده برای آماده‌سازی یک جنگ بزرگ و ایستادگی در برابر تهدیدات است.
این کارشناس امنیت سایبری، همچنین هشدار داد که استرالیا نمی‌تواند تنها متکی به حمایت اصلی و مؤثر آمریکا برای دفاع در برابر حمله پیچیده سایبری در زمان جنگ باشد.

وی ادامه داد: «تعدادی از متخصصان بر این باورند که آمریکایی‌ها علاوه بر دفاع از شبکه‌های خودشان در برابر حملات سایبری، از ده‌ها هزار سیستم کامپیوتری منحصربه‌فرد در مکان‌های دیگر نیز دفاع می‌کنند. در حال حاضر نیروهای دفاعی استرالیا با بیشترین توان در حال آماده‌سازی برای سازمان‌دهی مجدد جنگ برای فعالان سایبری هستند و صنعت امنیت سایبری استرالیا در این زمینه باید رشد قابل‌توجهی داشته باشد. البته استرالیا از نظر نظامی در زمینه سایبری قریب به دو دهه تأخیر داشته و کشور به خاطر همین دیرکرد، با برخی مشکلات امنیتی مواجه شده است.»

این کارشناس استرالیایی، برای استفاده بهینه از فنّاوری‌های سایبری در زمان جنگ، خواستار یک استراتژی دومنظوره نظامی و جنگ سایبری مستقل در زمان مقابله مستقیم نظامی شد. وی همچنین اعلام کرد که نیاز به بازسازی نهادهای نظامی، آموزشی و تعلیم و تربیت سایبری برای دستیابی به این موقعیت، به‌اندازه سرمایه‌گذاری‌های لازم در فن‌آوری‌های داخلی و توانایی‌های تحقیقاتی، ضروری است.
این استاد دانشگاه کانبرا در آخر خاطرنشان کرد: «جهان در آستانه دوران جدید سایبری است و فن‌آوری‌های نظامی بسیار پیچیده به‌سرعت در حال ظهور هستند.»