سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه بین الملل سایربان؛ به نقل از the Hill؛ مقامات امنیتی براین باورند که آمريکا بصورت سخت افزاری و نرم افزاری مورد حمله قرار گرفته است. با وجود هشدار دولت، مهم ترین بخش های اقتصادی و امنیت ملی در ایالات متحده هدف قرار می گیرند؛ این حملات بر روی رایانه ها، تلفن های همراه و نرم افزارها است. مورگان رایت (Morgan Wright)، متخصص راهبردی امنیت سایبری، تروریسم سایبری، سرقت هویت و حفظ حریم خصوصی، که پیش از این به عنوان مشاور ارشد در برنامه کمک رسانی ضد تروریسم وزارت امور خارجه ایالات متحده و مشاور ارشد اجرای قانون کنوانسیون ملی جمهوری خواهان در سال ۲۰۱۲ فعالیت داشت، در این زمینه مقاله ای نوشته است که به شرح زیر می باشد : 

«پنتاگون اخیراً ممنوعیت فروش تلفن های همراه زد تی ئی و هوآوی را روی پایگاه های نظامی آمریکا اعلام کرده است. ۱۰ سال طول کشید تا پنتاگون به این نتیجه رسید که شرکت های مخابراتی چینی تهدیدی بر امنیت ملی آمریکا هستند. در سال ۲۰۰۸، وزارت خزانه داری آمریکا از طریق کمیته سرمایه گذاری خارجی خود فروش محصولات شرکت آمریکایی (۳com) را که نرم افزار کامپیوتری ضد هک برای ارتش می ساخت، به هوآوی در زمینه امنیت ملی ممنوع کرد. در سال ۲۰۱۰، شرکت Sprint اعلام کرد که امنیت، دلیل اصلی عدم بررسی پیشنهادات مطرح شده برای ارتقای ۷ میلیارد دلاری شبکه از سوی دو شرکت مخابراتی چینی هوآوی و زد تی ئی است. 

در سال ۲۰۱۱، وزارت بازرگانی ایالات متحده خطاب به هوآوی اعلام کرد:

به علت نگرانی های امنیت ملی دولت ایالات متحده، در ساخت شبکه اضطراری بی سیم مصنوعی آمریکا برای اولین پاسخ دهندگان شرکت نمی کنیم.

اخیراً، اداره بازرگانی ایالات متحده فروش محصولات زد تی ئی در فروشگاه های این کشور و فروش هرگونه تجهیزات به زدی تی ئی توسط هر شرکت آمریکایی را ممنوع کرده است که این ممنوعیت شامل سخت افزارها مانند  تراشه های کوآلکام نیز می شود.

این نوع مجازات های اقتصادی برای نقض های کم اهمیت نبود. شرکت زد تی ئی با نقض کامل محدودیت های ایالات متحده، تجهیزات خود را از جمله مایکروسافت، اچ پی، اوراکل، دِل، سی اس اس و سیمنتک به ایران و کره شمالی فروخت. 

هوآوی نیز با داشتن سابقه سرقت دارایی اطلاعاتی از سی اس اس در سال ۲۰۰۳، با اینگونه نقض های قانون ایالات متحده بیگانه نیست؛ چین و روسیه شرکت هایی با روابط مبهم با واحدهای نظامی و اطلاعاتی ایجاد کرده اند. آزمایشگاه های کسپرسکی در روسیه با داشتن روابطی محکم با شوروی سابق از این قاعده مستثنا نیست.

نرم افزار آنتی ویروس کسپرسکی به عنوان عملیات پرچم دروغین مدرن فعالیت می کند. در کار اطلاعاتی، عملیات پرچم دروغین به معنای فریب منشأ اصلی فعالیت است. به عنوان مثال، در سال ۱۹۹۶ اِرل ادوین پیتس (Earl Edwin Pitts)، مامور اف بی آی، به جرم جاسوسی برای روسیه دستگیر شد. 

راه ساده تر نرم افزاری است. و چه راهی بهتر از اینکه شما یک برنامه آنتی ویروس را نصب کرده و به هر فایلی روی رایانه خود دسترسی داشته باشید؟ و این همان کاری است که آزمایشگاه های کسپرسکی از سال ۱۹۹۷ انجام داده است. طراحی نرم افزار آنتی ویروس بدین معناست که وقتی یک فایل مشکوک شناسایی می شود، قرنطینه شده و برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می شود.

آزمایشگاه کسپرسکی در مسکو قرار دارد. این بدان معنی است که هر فایل با نرم افزارهای موجود در روسیه اسکن می شود. برای مثال، رایانه شخصی یکی از پیمانکاران آژانس امنیت ملی آمریکا اسکن و فناوری طبقه بندی شده در آن یافت شد.

کسپرسکی مدعی است که در نبرد اطلاعاتی بین ایالات متحده و روسیه شروط و وثیقه ها اهمیت دارند. درک چگونگی کمک روسیه به ایران پس از حمله استاکسنت و تعمیر سانتریفیوژهای آسیب دیده هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. نحوه شناخت ابزارهای طبقه بندی شده آژانس امنیت ملی و پرچم گذاری آنها نیز توسط روسیه هنوز کشف نشده است. آنچه می دانیم این است که مقامات اطلاعاتی روسیه به این سلاح های سایبری دست یافته اند و هیچکس در روسیه بدون پرداخت هزینه به ولادیمیر پوتین کاری انجام نمی دهد.

باور ادعای آزمایشگاه کسپرسکی مبنی بر عدم همکاری با سازمان اطلاعات روسیه کمی سخت است. در نتیجه ترامپ قانون ممنوعیت استفاده از نرم افزار کسپرسکی در دولت فدرال را امضا کرد. با این وجود، این نرم افزار هنوز در مدارس، سازمان های اجرای قانون، بیمارستان ها، ایالت های دولتی و غیره در کشور استفاده می شود. 

همچنان استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و دوربین های نظارتی چینی همراه با چیپست های تقویت کننده هزاران دوربین فرسوده سازمان های اجرای قانون وجود دارد. ما در حال باخت در جنگ، نه در برابر یک کشور بلکه در برابر بیت ها، بایت ها و تراشه ها هستیم.