سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سی اس اس، به نقل از «digitaltrends»؛ عده ی بسیاری از تحلیلگران معتقدند ارزهای دیجیتالی، در آینده ی نزدیک انقلاب بزرگی را در حوزه ی اقتصاد به وجود خواهند آورد که به احتمال زیاد برای محیط زیست زمین خوب تاثیرات منفی به دنبال دارد. برای نمونه می توان به بیت کوین اشاره کرد که استخراج آن به تنهایی مصرف برقی بیش از کشور بلغارستان نیاز دارد. خنک سازی مزارع ماینینگ به انرژی زیادی نیاز دارد و از طرفی گازهای گلخانه ای را وارد جو می کند. در نتیجه پژوهشگران در تلاش هستند راهکاری را برای مقابل با این شرایط به وجود آورند.

به تازگی گروهی از پژوهشگران ایسلندی، پروژه ای به نام «مونلایت» (Moonlite Project) را به منظور ساخت یک مرکز داده برای استخراج ارزهای دیجیتالی معرفی کردند. در قالب این پروژه ارزهای بیت کوین، بیت کوین کش، دش (Dash) و لایتکوین (Litecoin) در مقیاس صنعتی به دست می آیند.

ساخت مرکز داده مونلایت از آوریل سال ۲۰۱۸ شروع خواهد شد و در آگوست همان سال فعالیت خود را آغاز می کند. پژوهشگران قصد دارند در قالب این پروژه بزرگ ترین سازمان ماینینگ ارزهای دیجیتالی جهان را با هزینه ای پایین و انرژی سبز ایجاد بکنند.

اریک کریگ، مؤسس و مدیرعامل پروژه ی مونلایت گفت:

۱۰۰ درصد انرژی مرکز داده ی ما و مراکز آینده از منابع تجدید پذیر و سبزی مانند باد، آب و زمین گرمایی تأمین خواهد شد.

یکی از مزیت های پروژه ی مونلایت بهره مندی از آب و هوای طبیعی ایسلند است، به گونه ای که نیاز به ایجاد زیرساخت های گرانقیمت خنک سازی از بین می رود.

کریگ ادامه داد:

ما نرم افزارهای شخصی سازی شده ی استخراج و نمونه هایی اضافه تر از محصولات موجود در بازار توسعه خواهیم داد. گروه های ما از فناوری های هوشمند استخراج معدن نیز بهره مند خواهند شد. برای مثال هوش مصنوعی و الگوریتم های سفارشی به مدیران معدن کمک می کند از تمرکز روی مواردی که بیشترین مزیت را به دنبال دارند، اطمینان حاصل شود.

مرکز داده ی ایسلند با توان ۱۵ مگاوات کار خود را آغاز خواهد کرد. هدف این طرح کسب درآمدی ۸ میلیون دلاری در ماه است.