سی اس اس برای شما

به گزارش کار گروه امنیت سی اس اس به نقل از رویترز؛ مقامات هلند، در اقدامی بی سابقه، حوالی ساعت ۳ بامداد به وقت گرینویچ، تمام مسیرهای مواصلاتی منتهی به فرودگاه و حمل و نقل ریلی را برای حفظ امنیت مسافران مسدود کردند. این قضیه در شرایطی رخ داد که روند معمول کاری فرودگاه مختل و همه سالن‌های انتظار فرودگاه با جمعیت فراوانی از مسافران روبه رو شده بود.

سخن گوی فرودگاه اسخیپول اعلام کرد که اگر چه مشکل برق به سرعت حل شد و فعالیت فرودگاه، به روال عادی خود بازگشت، اما نا به سامانی در خدمت رسانی، به قدری گسترده بود که در طول روز پیامد‌هایی برای ترافیک هوایی، به همراه داشته است.

همچنین با توجه به گنجایش محدود فرودگاه اسخیپول، این اختلال امکان دارد، عملکرد فرودگاه‌های دیگر آمستردام را نیز با دشواری مواجه کند.

در ادامه این خبر آمده است که فرودگاه اسخیپول آمستردام، پس از فرودگاه‌های هیترو در لندن (London Heathrow) و شارل دوگل در پاریس (Paris Charles de Gaulle)، سومین فرودگاه پرجمعیت اروپا از نظر تعداد مسافران به شمار می رود.

طبق نظر برخی کارشناسان، همزمانی پدیده از دسترس خارج شدن تلگرام برای مدت یازده ساعت، به علت قطع برق در هلند و ایجاد اختلال در عملکرد فرودگاه آمستردام، این شائبه را ایجاد کرده است که صنعت برق هلند، هدف یک حمله سایبری قرار گرفته باشد و زیرساخت های این کشور، به همین علت، از خدمت رسانی باز مانده اند. البته هنوز این مسئله در حد یک شبهه است و دلیلی و سندی برای اثبات یا رد آن وجود ندارد.