سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه بین الملل، رالف گودال (Ralph Goodale)، وزیر امنیت عمومی و آمادگی اضطراری کانادا، هارجیت ساجان (Harjit S. Sajjan)، وزیر دفاع ملی و ناودیپ بینز (Navdeep Bains)، وزیر نوآوری، علم و توسعه اقتصادی، راهبرد جدید امنیت سایبری ملی را منتشر کردند. این راهبرد جدید، دولت کانادا را برای انجام فعالیت‌های امنیت سایبری در محافظت از اقتصاد، امنیت و حریم خصوصی دیجیتالی مردم کانادا راهنمایی می‌کند.

راهبرد جدید امنیت سایبری نحوه مبارزه با جرائم سایبری و دفاع در برابر آن‌ها را مشخص می‌کند. این رویکرد عملیات‌های سایبری فدرال را در مرکز جدید امنیت سایبری کانادایی وارد و یک مقام ملی معتمد و شفاف را به وجود می‌آورد. این مرکز به‌جای چندین بخش مختلف مکانی برای مشاوره تخصصی و خدمات برای دولت‌ها، اپراتورهای زیربنایی مهم و هر دو بخش عمومی و خصوصی در تقویت امنیت سایبری فراهم خواهد آورد. رئیس این مرکز اسکات جونز (Scott Jones) خواهد بود که در حال حاضر مسئول شاخه امنیت فناوری اطلاعات در تأسیسات امنیت ارتباطات است.

واحد جدید هماهنگی جرائم سایبری ملی در پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا (RCMP) تحقیقات در مورد جرائم سایبری بین نیروهای پلیس در سراسر کشور را هماهنگ و حمایت خواهد کرد. سرمایه‌گذاری‌های جدید نیز ظرفیت پلیس سواره‌نظام سلطنتی را برای تحقیق در مورد جرائم سایبری مهم با تأثیر روی دولت کانادا، زیرساخت‌های حیاتی و آسیب به مردم تقویت می‌کند. این سرمایه‌گذاری‌ها همچنین توانایی پلیس سواره‌نظام سلطنتی را برای انجام تحقیقات کیفری با شرکای داخلی و بین‌المللی افزایش و توانایی تخصصی سایبری را برای تحقیقات عمده ارائه می‌دهد.

تجارت‌های کوچک و متوسط می‌توانند با استفاده از راهنمایی و ابزارهای این مرکز و همراه با یک برنامه جدید تأییدیه داوطلبانه سایبری برای تعیین بهترین روش‌ها در کمک به درک تجارت و پاسخ به تهدیدات، امنیت سایبری خود را تقویت کنند.

رویکرد و سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با آن برای کانادایی‌ها به معنای یک منبع فدرال روشن و قابل‌اطمینان برای اطلاعات امنیت سایبری، راهنمایی‌های عملی در فعالیت‌های آنلاین روزانه و آگاهی بیشتر از فعالیت‌های مخرب سایبری است. راهبرد امنیت سایبری ملی با ایجاد یک چارچوب، انعطاف‌پذیری سیستم‌ها را بهبود می‌بخشد. این راهبرد برای محققان و دانشگاهیان از پژوهش‌های پیشرفته، نوآوری، مهارت‌ها و دانش پشتیبانی خواهد کرد؛ و برای سیستم‌های دیجیتالی مانند بانکداری آنلاین، شبکه‌های برق و مخابرات، از امنیت قوی‌تر و واکنش سریع‌تر و هماهنگ‌تر فدرال نسبت به تهدیدات سایبری پشتیبانی می‌کند.

رالف گودال (Ralph Goodale)، وزیر امنیت عمومی و آمادگی اضطراری کانادا، در این زمینه گفت:

امنیت سایبری نه‌تنها یک چالش، بلکه یک فرصت است و تقریباً هر جنبه از زندگی مدرن ما بستگی به فناوری اطلاعات دارد. اگر کانادایی‌ها قادر به بهبود امنیت سایبری خود و سازگاری با تهدیدات جدید از طریق دولت و بخش خصوصی باشند، ما نه‌تنها اهمیت اقتصاد دیجیتال را درک کرده و داده‌هایمان را ایمن نگه می‌داریم، بلکه می‌توانیم مهارت‌ها و نوآوری‌ها را در بازار بزرگ و رو به رشد جهانی نشان دهیم و شغل‌های طبقه متوسط ایجاد کنیم. راهبرد امنیت سایبری ملی نقشه راه دولت کاناداست.

هارجیت ساجان (Harjit S. Sajjan)، وزیر دفاع ملی کانادا، نیز در این خصوص اعلام کرد:

تهدیدات فضای سایبری پیچیده و رو به رشد هستند؛ اهمیت سایبری بیش از همیشه مطرح است. امنیت سایبری نه‌تنها یک ضرورت، بلکه یک مزیت رقابتی برای کانادا محسوب می‌شود. راهبرد امنیت سایبری ملی نقطه عطفی در دولت فدرال است. استقرار امنيت ارتباطات برای ایجاد مرکز امنیت سایبری کانادایی بامهارت و استعداد موجود در جهت تقويت صنعت امنيت سايبري کانادا به‌خوبی انجام‌شده است.

ناودیپ بینز (Navdeep Bains)، وزیر نوآوری، علم و توسعه اقتصادی کانادا، توضیح داد:

دولت کانادا متعهد به حفظ امنیت اقتصاد و حریم خصوصی دیجیتالی مردم است. برای کسب‌وکارهای کوچک و متوسط تهدیدات سایبری پیامدهای اقتصادی فراوانی دارند. به همین دلیل ما بیش از ۲۵ میلیون دلار در طول پنج سال برای ارزیابی داوطلبانه و برنامه تأییدیه و کمک به دفاع در برابر تهدیدات سرمایه‌گذاری می‌کنیم. این برنامه تأییدیه جدید امنیت سایبری را در میان کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و موقعیت این تجارت‌ها را برای رقابت جهانی بهبود می‌بخشد و اعتماد مصرف‌کنندگان را افزایش می‌دهد.

اسکات جونز، رئیس مرکز امنیت سایبری و امنیت فناوری اطلاعات کانادا، خاطرنشان کرد:

من افتخار می‌کنم که رئیس اولین مرکز امنیت سایبری در کانادا هستم؛ این مرکز استعداد عملیاتی امنیت سایبری در موقعیت‌های مهم دولتی را برای تأمین امنیت ارتباطات، امنیت عمومی و سرویس‌های مشترک کانادا در یک منبع مورد اعتماد و واحد و معرفی امنیت سایبری به کشور جمع می‌کند. مرکز سایبری همچنین آماده همکاری با شرکای صنعت، دانشگاه‌ها و یک منبع قابل‌اعتماد برای پاسخ سریع‌تر و قوی‌تر به حوادث امنیت سایبری است. امنیت سایبری نتیجه یک تلاش تیمی است.

آمار اجمالی

•    کانادایی‌ها بیشتر وقت خود را صرف تحت نظر گرفتن کشورها در جهان می‌کنند؛
•    هزینه‌های جرائم سایبری کانادا به میزان ۰٫۱۷ درصد از تولید ناخالص داخلی کشور و برابر با ۳٫۱۲ میلیارد دلار در سال است.
•    بنا بر گزارش‌ها، جرائم سایبری در جهان باعث آسیب ۶۰۰ میلیارد دلاری به اقتصاد در سال ۲۰۱۸ و بیش از ۶ تریلیون دلار تا سال ۲۰۲۱ خواهد شد.
•    بازار جهانی برای محصولات و خدمات امنیت سایبری در حال حاضر بیش از ۹۶ میلیارد دلارِ آمریکا ارزش دارد و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۱ به بیش از ۲۰۲ میلیارد دلار افزایش یابد.
•    در بودجه سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰۷٫۷ میلیون دلار در طول پنج سال و به‌صورت مداوم ۱۰۸٫۸ میلیون دلار برای حمایت از استراتژی جدید سرمایه‌گذاری شده است که شامل: ۱۵۵٫۲ میلیون دلار در طول پنج سال و ۴۴٫۵ میلیون دلار به‌صورت مداوم برای ایجاد مرکز امنیت سایبری کانادایی؛ ۱۱۶ میلیون دلار در طول پنج سال و ۲۳٫۲ میلیون دلار به‌صورت مداوم در پلیس سواره‌نظام سلطنتی کانادا برای ایجاد واحد هماهنگی جرائم سایبری ملی؛ ۸۵٫۳ میلیون دلار طی پنج سال و ۱۹٫۸ میلیون دلار به‌صورت مداوم برای افزایش ظرفیت عملکرد پلیس سواره‌نظام سلطنتی؛ و ۲۸٫۴ میلیون دلار طی پنج سال برای تأییدیه سایبری است.
•    بودجه‌های باقی‌مانده برای طرح‌های اضافی در حمایت از امنیت سایبری بزرگ‌تر، انعطاف‌پذیری کسب‌وکارهای کوچک و متوسط و بخش‌های انرژی و مالی اختصاص داده می‌شود.
•    علاوه بر این، در بودجه سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۲۰ میلیون دلار در بیش از شش سال روی تأسیسات امنیت ارتباطات و خدمات مشترک کانادا برای محافظت بهتر از شبکه‌ها و داده‌های دولتی؛ و ۳۰ میلیون دلار در طول پنج سال و ۵ میلیون دلار به‌صورت مداوم در اداره درآمد کانادا برای حفاظت از اطلاعات شخصی مالیات‌دهندگان سرمایه‌گذاری شده است.
•    این راهبرد، دیدگاه‌های مشاوره و بازنگری سایبری را منعکس می‌کند.