سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه بین الملل سی اس اس؛ آژانس امنیت شبکه و اطلاعات اتحادیه اروپا (ENISA)، سازمان دفاع اروپا (EDA)، پلیس اروپا (Europol) و گروه واکنش سریع حوادث رایانه ای این قاره، روز چهارشنبه مورخ ۲۳ می، یک تفاهم نامه ی ۴ جانبه مدون در راستای تعمیق همکاری میان سازمان های یاد شده، امضا کردند.

به عقیده متخصصان، هدف اصلی این توافقنامه، استفاده از همکاری بین چهار سازمان یاد شده، در راستای ارتقاء امنیت و دفاع سایبری است و نشان دهنده امکان شکل گیری شراکت قابل اعتماد میان این سازمان های اتحادیه اروپا به شمار می رود.

سند تفاهم این ۴ سازمان امنیتی، فعالیت در ۵ حوزه کلیدی را شامل می شود. بر اساس این سند، تبادل اطلاعات، آموزش و پرورش، تمرینات سایبری، همکاری فنی و مسائل کلان راهبردی، اولویت های اصلی همکاری یاد شده به شمار می روند. 

بر اساس اظهارات مقامات مسئول، همکاری آژانس امنیت شبکه و اطلاعات اتحادیه اروپا (ENISA)، سازمان دفاع اروپا (EDA)، پلیس اروپا (Europol) و گروه واکنش سریع حوادث رایانه ای اروپا، سبب بهبود هماهنگی میان این نهاد ها و کاهش روند موازی کاری میان آن ها می شود.

دیمیتریس آوراموپولوس (Dimitris Avramopoulos)، کمیسیونر مهاجرت، امور داخلی و شهروندی کمیسیون اروپا، در این مورد گفت:

افزایش امنیت سایبری یکی از اولویت های اتحادیه اروپا است؛ اما این اتحادیه در حال حاضر تنها می تواند از طریق تقویت همکاری میان نهاد های مسئول به این هدف دست یابد. تعامل سازمان های امنیتی چون پلیس اروپا و ارگان های مسئول تامین امنیت سایبری، در این مسیر کلیدی ترین نقش را ایفا می کند.