سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه بین الملل سی اس اس؛ وبگاه تول باکس (toolbox.com)، اخیرا طی گزارشی به ارزیابی توان امنیت سایبری شرکت کرونیکل (Chronicle Security)، یکی از زیر مجموعه های شرکت مادر گوگل، یعنی آلفابت، پرداخته است.

کرونیکل در ابتدا از زیرمجموعه های آزمایشگاه سری گوگل، موسوم به ایکس (X) بود و از ژانویه سال ۲۰۱۸، به صورت مستقل فعالیت خود را آغاز کرد. 

حوادث مربوط به حملات سایبری مانند واناکرای و پتیا با سرعت سرسام آوری در حال گسترش جهانی هستند. نشت اطلاعات و هک، برای بسیاری از کسب و کارها که دیجیتال سازی و نوآوری را اولویت خود می دانند، خطری جدی محسوب می شود و سیستم های آن ها را به چالش می کند. از این روی، کسب و کار های کوچک و بزرگ، در نبردی مداوم برای حفظ امنیت شبکه های خود به سر می برند.

مسئولان شرکت امنیت سایبری کرونیکل، بر این باوراند که پاسخی مناسب برای چالش تقویت دفاع سایبری، در مقیاس جهانی و تشخیص تهدیدات واقعی از حملات ساختگی را یافته اند. 

استفن ژیلت (Stephen Gillett)، مدیر عامل کرونیکل، با اشاره به اهداف کلان این شرکت، می گوید:

ما قصد داریم سرعت و دقت گروه های امنیتی خود را ۱۰ برابر افزایش دهیم. این امر، مقابله با تهدیدات را ساده تر، سریع تر و ارزان تر می کند.

چگونگی و جزئیات برنامه های گوگل برای تحقق هدف یاد شده، هنوز مشخص نشده است اما بی شک با توجه به دسترسی و احاطه بالای گوگل بر فضای مجازی، دستیابی به این هدفی می تواند تحولی بدیع در حوزه تامین امنیت سایبری، پدید آورد.