سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه حملات سایبری سی اس اس؛ آژانس دفاعی اتحادیه اروپا (EDA)، در جدیدترین گزارش خود در زمینه حملات سایبری، مدعی شد شبکه‌های ناتو، ماهانه در حدود ۵۰۰ مرتبه یا بیشتر، موردتهاجم هکرها قرار می‌گیرد و همین موضوع، سبب افزایش نگرانی‌ها در زمینه حفظ امنیت شبکه اعضای این پیمان شده است.

این آژانس امنیتی اروپایی، این میزان از حملات سایبری به یک موسسه نظامی در جهان را، بی‌سابقه خوانده است و از این موضوع، ابراز نگرانی کرد. البته این میزان از حملات، در چند ماه پیش، رشد قابل‌توجهی داشته است.

به ادعای کارشناسان این آژانس، این حملات، نشان‌دهنده آن است که ناتو، یک سازمان مهم و قدرتمند نظامی است و متأسفانه همچنان در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر است. بر این اساس، نکته نگران‌کننده‌تر، آن است که سامانه‌های دفاعی این سازمان نیز بسیار ضعیف بوده و نمی‌توانند در برابر حملات سایبری از خود مقاومت قابل‌توجهی به نمایش بگذارند.

البته این میزان از حملات، تنها ناتو را هدف قرار نداده و بسیاری از ملت‌های دیگر این قاره نیز، از گزند حملات مذکور در امان نبوده‌اند. انگلستان، یکی از اصلی‌ترین کشورهایی است که در چند ماه پیش، همواره از بروز حملات سایبری گسترده به زیرساخت‌های دولتی و خصوصی، ابراز نگرانی کرده است و برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای نیز برای مقابله با حملات انجام داده است.

بسیاری از کشورهای اروپایی، معتقدند تنها راه مقابله با این حملات، مشارکت همه اعضای این اتحادیه و تلاش برای گسترده کردن اشتراک‌گذاری اطلاعات است.