سی اس اس برای شما

هکرهای روس، پیام هایی با موضوع تهدید به قتل به سربازان آمریکایی ارسال کرده و خود را با عنوان داعش معرفی کرده اند که موجب هراس آنها شده است.

به گزارش کارگروه امنیت سی اس اس، به نقل از هک رید؛ بر پایه گزارش های دریافتی، برخی هکرها، همسران نظامیان آمریکایی را با هویت های جعلی، تهدید به مرگ کرده اند. این افراد، خود را از اعضای گروهک تروریستی داعش معرفی نموده اند.

چند سال پیش گروهی از هکرهای داعشی، با فرستادن پیام به همسران نظامیان آمریکایی، آنان را به قتل تهدید کردند. اکنون مشخص شده این افراد، داعشی نبوده اند آنها ادعا می کنند که این رفتار، به وسیله هکرهای وابسته به دولت روسیه انجام شده است.

این پیام ها، از طریق گروهی به نام «CyberCaliphate» ارسال گردیدند و منجر به راه افتادن موجی از هشدار و محکومیت داعش در رسانه های آمریکایی شدند.

به تازگی وبگاه اسوشیتدپرس (Associated Press) به شواهدی دست یافته است که از ارتباط نزدیک میان گروه یاد شده با هکرهای فنسی بیر (Fancy Bear  یا APT28) پرده برداری می کنند. گروه بالا، سابقه مداخله در انتخابات ریاست جمهوری و افشای ایمیل های John Podesta (جان پودستا)، رئیس کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون (Hillary Clinton) را نیز در کارنامه دارد.

زنانی که پیام های تهدیدآمیز دریافت کرده بودند، پیشینه فعالیت علیه داعش را در شبکه های اجتماعی، یا مصاحبه با رسانه ها نیز داشته اند. متن یکی از این پیام ها به شرح زیر است:

در حالی که رییس جمهور و همسرت سرگرم کشتن برادران ما در سوریه، افغانستان و عراق هستند، ما سراغ شما می آییم. همه چیز را درباره تو، شوهر و بچه هایت می دانیم و بیش از آنچه که تصورش را بکنید به شما نزدیکیم. ولنتاین خونینی داشته باشی.

بر این اساس، اطلاعات دریافتی از گروه فنسی بیر، در همان هنگام هکرها در پی نفوذ به ایمیل این بانوان بوده اند. این ۲ گروه همزمان اهداف مشابهی را در فرانسه هدف قرار داده اند که شامل نفوذ به ایستگاه تلویزیونی و نمایش لوگوی CyberCaliphate می شوند.

هدف این ۲ گروه ها از تهدید خانواده نظامیان و اقدامات دیگر، تحریک آمریکا و داعش علیه هم بوده است.

ضمنا ادعا شده است که هکرهای روس، شبکه خبری BBC را مورد حمله قرار داده و در یکی از برنامه های این کانال تلویزیونی اختلال ایجاد کرده اند. طی این اختلال، پیام «Je suIS IS»، به کاربران نمایش داده است.