سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سی اس اس؛ جمعه ۳ آذر ماه سال ۱۳۹۶ و ۲۴ نوامبر سال ۲۰۱۷ است؛ یکی از روزهای مهم در بازار ایالات متحده آمریکا و برپایی حراج های Black Friday است. جمعه ی سیاه که آخرین جمعه ی ماه نوامبر بوده و با وجود آنکه این روز در آمریکا و بسیاری از کشورها تعطیل محسوب نمی گردد، اما بسیاری از کارمندان موفق به کسب مرخصی های سنتی می شوند. Black Friday دیگر تنها به آمریکایی شمالی محدود نشده و اینک در برخی از کشورهای جهان نیز شاهد برپایی آن به شیوه های گوناگون بودیم!

از جمله این بازارها، بازار آنلاین ایران است که دست کم سال جاری و سال گذشته را با حراج های مشابه در این جمعه، به دنیای خرید و فروش آنلاین نیز کشاندند. هر چند که کمپانی های تولید کننده خود از پشتیبانان Black Friday بوده و همواره به دنبال بدست آوردن دل مردم این کشور و دریافت امتیازهای بیشتر از دولت آن هستند، اما در ایران خبری از کاهش قیمت محصولات توسط شرکت وارد کننده و کمپانی تولید کننده نبوده و فروشگاه های آنلاین در این زمینه نیز دست تنها هستند. برخی از وب سایت های مورد نظر، در روزهای اخیر دست به کار شده و تبلیغات در این زمینه را آغاز کردند.

زمان سنج هایی که در وب سایت های فوق به چشم می خورد، حاکی از آن بودند که در ساعت ۰۰:۰۰ روز جمعه، بزرگترین حراج های آنلاین را در اختیار کاربران ایرانی قرار خواهند داد. و اما درست پس از آغاز این حراج، مشکلات دسترسی به وب سایت های مورد نظر آغاز شد… مشکلاتی که در همان ساعات اولیه با خطاهای متنوع از جمله ۵۰۲ bad gateway آغاز شده و حتی در ساعت های پس از آن و صبح جمعه نیز کند شدن لود وب سایت و عدم دسترسی به بخش های مهم، ادامه یافت. سپس مشخص شد که اپلیکیشن های اختصاصی این وب سایت ها نیز با وضعی مشابه، قادر به ارائه خدمات نخواهند بود.