سی اس اس برای شما

همه می‌دانیم که تا چند سال قبل، ما در ایران اینترنت همراه خوبی نداشتیم؛ البته منظورمان این نیست که اینترنتی که حالا در اختیار ما قرار دارد خیلی قدرتمند و بی‌نقص است، اما چیزی است که می‌توان آن را «خوب» ارزیابی کرد. پس از ظهور رایتل و ارائه اینترنت ۳G بود که رقابت بر سر قیمت و کیفیت بین اپراتورهای قدیمی‌تر هم داغ‌تر شد و این رقابت همچنان ادامه دارد. هرچند هدف اصلی اپراتورها کسب سهم بیشتر از بازار مصرف‌کنندگان است، اما این قضیه برای ما مصرف‌کنندگان هم بد تمام نشده و شاهد رشد روزافزون کیفیت خدمات اپراتورها هستیم. کمتر کسی است که امروزه به خرید گوشی هوشمند با قابلیت پشتیبانی از ۳G بسنده کند و پشتیبانی از ۴G به یک حد اقل تبدیل شده است. با توجه به این مسائل و نیاز رو به افزایش مردم به خدمات و محتوای اینترنتی، ما بر آن شدیم که در این مقاله به مقایسه قیمت‌ طرح‌های اینترنتی ارائه شده توسط همراه اول، ایرانسل و رایتل پرداخته‌ایم تا ببینیم در هر رده قیمتی، صرفه با استفاده کدام اپراتور است. با شبکه همراه باشید.

مطلب پیشنهادی

شبکه‌های LTE و 4G چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟

کاراکترهایی همچون H، H+، ۴G و…. که در بالای گوشی مشاهده می‌کنید چه معنایی می‌دهند؟ اساسا چه تفاوتی میان ۴G و LTE وجود دارد؟

یک‌روزه

همراه اول 

شروع طرح‌های یک‌روزه همراه اول با ۹۰۰ تومان و با حجم ۳۰ مگابایت (به علاوه ۳۰ مگابایت شبانه) است. گران‌ترین طرح یک‌روز‌ه‌ی همراه اول هم ۱۰۰۰۰ تومانی است و شامل ۳ گیگابایت ترافیک روزانه (به علاوه ۳ گیگابایت ترافیک شبانه) است. تمام طرح‌های یک‌روزه‌ی همراه اول به دو بخش شبانه و روزانه تقسیم میشوند و اگر کاربری امکان استفاده از اینترنت در ساعات افت مصرف را نداشته باشد، کمی ضرر کرده است.

ایرانسل 

ایرانسل برای ارزان‌ترین بسته خود قیمت ۵۰۰ تومان را در نظر گرفته و ۲۰ مگابایت اینترنت را در اختیار شما قرار می‌دهد. با ۹۰۰ تومان که معادل ارزان‌ترین طرح همراه اول است و شامل ۳۰ مگابایت ترافیک روزانه + ۳۰ مگابایت شبانه می‌شد، ایرانسل به شما ۵۰ مگابایت ترافیک می‌دهد. این اپراتور به ازای مبلغ ۶۰۰۰ تومان، به شما ۲ گیگابایت اینترنت می‌دهد که نسبت به ترافیک ارائه شده توسط همراه اول صرفه بسیار بیشتری دارد.

رایتل

ارزان‌ترین بسته اینترنتی رایتل حجمی معادل ۴۰ مگابایت دارد و با قیمت ۸۰۰ تومان در اختیار شما قرار می‌گیرد. رایتل هیچ بسته روزانه‌ای ارائه نمی‌دهد که حجم زیادی داشته باشد و بزرگترین بسته یک‌روزه‌ی آن شامل ۲۰۰ مگابایت اینترنت روزانه و ۳۰۰ مگابایت ترافیک شبانه با قیمت ۵۰۰ تومان است.

جمع‌بندی:

در این رده قیمتی تفاوت چندانی میان اپراتورها دیده نمی‌شود و نمی‌توان به صورت قاطع و هیچکدام را بهتر از دیگری دانست. شاید اگر همراه اول این حق انتخاب را برای مشتریان قائل بود تا بسته‌هایی صرفاً روزانه داشته باشند، دموکراسی قوی‌تری ایجاد کرده بود.

مطلب پیشنهادی

اینترنت TD-LTE چیست ؟

با جدیدترین فناوری اینترنت ثابت بی سیم بیشتر آشنا شویم…

هفتگی

همراه اول

اگر از کد *۱# برای خرید بسته‌ی اینترنت استفاده کنید، همراه اول در ارزان‌ترین طرح خود ۸۰۰ مگابایت ترافیک شبانه را با قیمت ۱۰۰۰ تومان در اختیار شما قرار می‌دهد و اگر این مقدار برای شما کم است، می‌توانید ۱۰ گیگابایت ترافیک شبانه را به قیمت ۴۵۰۰ تومان خریداری کنید. اما اگر از جغدهای شب نیستید و این طرح‌ها به کار شما نمی‌آیند، گزینه‌های دیگری هم در اختیار شما قرار خواهد داشت. برای مثال با ۵۰۰۰ تومان می‌توانید ۸۰۰ مگابایت ترافیک روزانه داشته باشید و یا با ۱۳۵۰۰ تومان ۳ گیگابایت ترافیک روزانه و ۳ گیگابایت ترافیک شبانه را انتخاب کنید. همانند طرح‌های یک‌روزه، اگر طرح آلفا پلاس خود را از کد *۱# خریداری نکرده باشید، ترافیک شما به دو بخش شبانه و روزانه تقسیم میشود که سهم هر دو بخش برابر است. در این حالت، شما امکان خرید طرح‌هایی مانند ۵۰ مگابایت به علاوه‌ی ۵۰ مگابایت شبانه به قیمت ۱۸۰۰ تومان، خریداری کنید.

ایرانسل

ارزان‌ترین تعرفه برای خرید اینترنت هفتگی از ایرانسل شامل تنها ۴۰ مگابایت ترافیک می‌شود و ۱۵۰۰ هم قیمت دارد. یکی از طرح‌های محبوب ایرانسل هم ۵ گیگابایت ترافیک از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ ظهر است و با ۲۰۰۰ تومان قابل خریداری است. با ۵۰۰۰ تومان می‌توانید به سراغ طرحی شامل ۴۰۰ مگابایت روزانه و ۵۰۰ مگابایت ترافیک شبانه بروید. گران‌ترین طرح هفتگی ایرانسل هم شامل ۶ گیگابایت ترافیک است و ۱۸۰۰۰ تومان برایتان هزینه خواهد داشت.

رایتل

در هفتگی‌های رایتل می‌توانید ۱۰۰ مگابایت ترافیک را به قیمت ۲۰۰۰ تومان یا ۲۰۰ مگابایت را با ۳۰۰۰ تومان خریداری کنید. با ۵۵۰۰ تومان هم می‌توانید طرحی شامل ۶۰۰ مگابایت ترافیک روزانه و ۱ گیگابایت حجم شبانه خریداری کنید. بزرگترین طرح رایتل هم شامل ۳ گیگابایت ترافیک روزانه و ۱۰ گیگابایت ترافیک شبانه بوده و قیمت آن ۱۷۰۰۰ تومان است.

جمع‌بندی:

همراه اول برای کاربرانی که توانایی استفاده از ترافیک شبانه دارند، گزینه‌ی مناسب‌تری است؛ اما اگر در ساعات افت مصرف نمی‌توانید از اینترنت استفاده کنید، ایرانسل گزینه‌ی بهتری برای شما خواهد بود. در این بین استفاده از رایتل هم گزینه‌ی بدی نیست.

قیمت بسته
(تومان)

همراه اول
(گیگابایت)

ایرانسل
(گیگابایت)

رایتل
(گیگابایت)

۱۰۰۰

۰٫۸ شبانه

۱۵۰۰

۰٫۰۴

۱۸۰۰

۰٫۰۵ + ۰٫۰۵

۲۰۰۰

۰٫۰۶ یا ۵ (از ۶ صبح تا ۱۲ ظهر)

۰٫۱

۲۵۰۰

۰٫۱ + ۰٫۱

۰٫۱ + ۰٫۱

۳۰۰۰

۰٫۲

۳۲۰۰

۰٫۱۵ + ۰٫۱۵

۴۵۰۰

۱۰ شبانه

۵۰۰۰

 ۰٫۸ یا  ۰٫۳ + ۰٫۳

۰٫۴ + ۰٫۵

۵۵۰۰

۰٫۶ + ۱

۶۵۰۰

۰٫۷

۸۰۰۰

۱ + ۱

۹۰۰۰

۱٫۲ + ۵

۱۰۰۰۰

۱ + ۱

۲

۱۱۰۰۰

۲٫۵ + ۵

۱۲۰۰۰

۴ (از ۱۲ ظهر تا ۱۲ شب)

۱۳۵۰۰

۳ + ۳

۱۴۰۰۰

۴

۳٫۵ + ۳٫۵

۱۷۰۰۰

۳ + ۱۰

۱۸۰۰۰

۶

 

مطلب پیشنهادی

چگونه حجم مصرف اینترنت موبایل را کاهش دهیم؟

داده‎هایی که خواسته و ناخواسته ته می‎کشند

ماهانه

همراه اول

ارزان‌ترین طرح ماهانه‌ی همراه اول شامل ۱۰۰ مگابایت ترافیک روزانه، ۱۰۰ مگابایت ترافیک شبانه و قیمت ۴۰۰۰ تومان است. یکی دیگر از طرح‌های ماهانه این اپراتور شامل ۱ گیگابایت روزانه، ۱ گیگابایت شبانه با قیمت ۱۰۰۰۰ تومان است و که با توجه به این که با ۱۲۰۰۰ تومان می‌توانید دو برابر این حجم را داشته باشید، استفاده از آن طرح توجیهی ندارد. اگر مشترک پرمصرفی هستید، می‌توانید با اختصاص ۲۴۹۰۰ تومان، ۱۰ گیگابایت ترافیک را از کد *۱# خریداری کنید و در صورتی که مشترک دائمی باشید، طرح سنگین‌تری شامل ۲۵ گیگابایت حجم و با قیمت ۵۷۰۰۰ تومان در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

ایرانسل

ارزان‌ترین طرح ماهانه‌ی ایرانسل شامل ۲۰۰ مگابایت حجم بوده و قیمت آن ۵۰۰۰ تومان است. احتمالا محبوب‌ترین طرح ماهانه ایرانسل برای کاربران عادی، بسته‌ی دارای ۳ گیگابایت ترافیک با قیمت ۱۳۰۰۰ تومان باشد. با ۱۶۵۰۰ تومان هم می‌توانید ۱ گیگابایت به حجم این بسته اضافه کرده و ۴ گیگابایت برای یک ماه در اختیار داشته باشید. در صورت نیاز به ۱۰ گیگابایت ترافیک، می‌توانید یک بسته با قیمت ۳۲۵۰۰ ختومن خریداری کنید که البته از لحاظ صرفه به بسته‌ی ۱۰ گیگابایتی همراه اول نمی‌رسد و قیمت بیشتری دارد. گران‌ترین بسته ماهانه ایرانسل شامل ۱۸ گیگابایت حجم روزانه و ۱۸ گیگابایت ترافیک شبانه است و  ۷۰۰۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

رایتل

کمترین میزانی که باید برای داشتن یک ماه اشتراک اینترنت رایتل باید پرداخت کنید برابر با ۵۵۰۰ تومان است و با این مبلغ می‌توانید بین دو طرح انتخاب داشته باشید: طرح اول که شامل ۳۰۰ مگابایت ترافیک است و طرح دوم با ۲۰۰ مگابایت حجم روزانه و ۲۰۰ مگابایت حجم شبانه. البته اگر مشترک دائمی رایتل باشید، با مراجعه به اپ «رایتل من» می‌توانید با ۴۵۰۰ تومان ۱ گیگابایت ترافیک خریداری کنید. با داشتن یک سیمکارت رایتل، ۳ گیگابایت ترافیک ماهانه را می‌توانید با ۱۳۵۰۰ تومان، ۳ گیگابایت روزانه به علاوه ۳ گیگابایت شبانه را با ۱۵۰۰۰ تومان و ۴٫۵ گیگابایت ترافیک آزاد را با ۱۷۰۰۰ تومان خریداری کنید. در صورتی که مشترک دائمی رایتل باشید، این مقدار بدون افزایش هزینه به ۵ گیگابایت افزایش پیدا می‌کند. اگر مصرف شبانه شما زیاد است، می‌توانید با پرداخت ۱۵۰۰۰ تومان ۱۰ گیگابایت ترافیک شبانه هم خریداری کنید و در صورتی که نتوانید از اینترنت در ساعات افت مصرف استفاده کنید و بخواهید محدودیت زمانی را از این بسته ۱۰ گیگابایتی حذف کنید، قیمت آن به ۳۳۰۰۰ تومان می‌رسد که قیمتی تقریبا برابر با بسته ایرانسل و بیشتر از بسته همراه اول دارد. گران‌ترین طرح ماهانه رایتل هم با قیمت ۵۵۰۰۰ تومان در اختیار شما قرار می‌گیرد و شامل ۲۴ گیگابایت ترافیک است. مشترکان دائمی رایتل هم می‌توانند با پرداخت ۹۹۰۰۰ تومان، صاحب ۵۰ گیگابایت ترافیک ماهانه شوند.

جمع‌بندی:

شاید بیشترین تقاضا برای خرید بسته معطوف به رده‌ی ماهانه باشد. به همین دلیل اپراتورها در این رده رقابت بسیار نزدیکی دارند. صرفه در طرح‌های زیر ۲۰۰۰۰ تومان با رایتل است. برای داشتن ۱۰ گیگابایت ترافیک، صرفه با همراه اول است. اما در صورتی که مصرف خیلی بالایی دارید، انتخاب رایتل و طرح ۵۰ گیگابایتی آن بهترین گزینه است. برای مقایسه دقیق‌تر طرح‌های ماهانه اپراتورها، به این جدول توجه کنید. مقادیر بر حسب تومان و گیگابایت است.

قیمت بسته
(تومان)

همراه اول
(گیگابایت)

ایرانسل
(گیگابایت)

رایتل
(گیگابایت)

۳۰۰۰

۵ (از ۶ صبح تا ۱۲ ظهر)

۴۰۰۰

۰٫۱ + ۰٫۱

۴۵۰۰

۱ (مشترکان دائمی)

۵۰۰۰

۰٫۲

۶۰۰۰

۱ (مشترکان اعتباری)

۷۰۰۰

۰٫۳ + ۰٫۳

۱۰۰۰۰

۱ + ۱

۱٫۵ + ۱ شبانه

۱ + ۱ یا ۱۰ شبانه

۱۱۰۰۰

۱٫۵ + ۱٫۵

۱۲۰۰۰

۲ + ۲

۱۳۰۰۰

۳

۱۴۰۰۰

۲٫۵ + ۲٫۵

۱۵۰۰۰

۳ + ۳

۱۶۵۰۰

۴

۱۷۰۰۰

۴ + ۴

۴٫۵ + ۱٫۵ (برای مشترکان اعتباری یا ۵ + ۵ (برای مشترکان دائمی)

۱۸۰۰۰

۲۰ (شبانه)

۱۹۰۰۰

۷ (برای مشترکان دائمی)

۲۰۰۰۰

۵ یا ۷ (برای مشترکان دائمی)

۲۱۰۰۰

۷ (برای مشترکان اعتباری)

۲۲۰۰۰

۵ + ۱ (سایت‌های منتخب) یا ۳ + ۶

۲۲۰۰۰

۱۰ (برای مشترکان دائمی)

۲۴۰۰۰

۷

۲۴۰۰۰

۷ + ۱۴

۲۵۰۰۰

۵ + ۵

۳۲۰۰۰

۸ + ۸

۳۲۵۰۰

۱۰

۵۰۰۰۰

۱۲ + ۱۲

۵۵۰۰۰

۲۴

۷۰۰۰۰

۱۸ + ۱۸

۹۹۰۰۰

۵۰ (برای مشترکان دائمی)

مطلب پیشنهادی

راهنمای حل مشکلات وای‌فای در اندروید

راهکارهای ساده اما راهگشا

سه ماهه

همراه اول

شروع قیمت برای بسته‌ی سه ماهه‌ی اینترنت همراه این اپراتور از ۲۲۰۰۰ تومان است و در ازای آن ۵ گیگابایت ترافیک دریافت می‌کنید.. با ۱۰۰۰۰ تومان هزینه بیشتر، صاحب ۳ گیگابایت ترافیک بیشتر می‌شوید و با ۴۴۰۰۰ تومان می‌توانید صاحب یک بسته با ۱۶ گیگابایت ترافیک شوید. گران‌ترن طرح سه ماهه‌ی این اپراتور را هم می‌توانید با ۱۲۵۰۰۰ تومان خریداری کنید و از ۷۰ گیگابایت اینترنت آن استفاده کنید.

ایرانسل

با ۲۵۰۰۰ تومان می‌توانید صاحب یک بسته با ۶ گیگابایت حجم شوید و با ۴۷۰۰۰ تومان هم می‌توانید صاحب یک بسته ۱۸ گیگابایتی شوید. با پرداخت ۱۱۰۰۰۰ تومان هم می‌توانید یک بسته ۷۲ گیگابایتی فعالی کنید که نسبت به همراه اول هم ارزان‌تر است و هم ۲ گیگابایت ترافیک بیشتر در اختیار شما قرار می‌دهد.

رایتل

رایتل دو طرح سه ماهه دارد که یکی برای کم‌مصرف‌ترها است و شامل ۴ گیگابایت ترافیک روزانه و ۴ گیگابایت شبانه است. این طرح با پرداخت ۲۴۰۰۰ تومان در اختیار شما قرار می‌گیرد. طرح دیگر این اپراتور هم ۴۸۵۰۰ تومان قیمت دارد و ۱۵ گیگابایت ترافیک روزانه و ۵ گیگابایت حجم شبانه را در اختیار خریدار قرار می‌دهد.

جمع‌بندی:

برای بسته‌های سه‌ ماهه ایرانسل بهترین انتخاب است و پس از آن همراه اول قرار می‌گیرد. رایتل در این رده حرفی برای گفتن ندارد.

قیمت بسته
(تومان)

همراه اول
(گیگابایت)

ایرانسل
(گیگابایت)

رایتل
(گیگابایت)

۲۲۰۰۰

۵

۲۴۰۰۰

۴ + ۴

۲۵۰۰۰

۶

۳۲۰۰۰

۸

۳۳۰۰۰

۹

۳۵۰۰۰

۱۰

۳۷۵۰۰

۱۲

۴۴۰۰۰

۱۶

۴۷۰۰۰

۱۸

۴۸۵۰۰

۱۵ + ۵

۵۸۰۰۰

۲۴

۷۵۰۰۰

۳۶

۷۹۰۰۰

۳۵

۹۰۰۰۰

۴۸

۹۹۰۰۰

۵۰

۱۱۰۰۰۰

۷۲

۱۲۵۰۰۰

۷۰

مطلب پیشنهادی

اسمارت‌فون اندرویدی را به هات‌اسپات وای‌فای تبدیل کنید

اگر جایی هستید که به‌شبکه‌های وایرلس دسترسی ندارید

شش ماهه 

همراه اول

ارزان‌ترین بسته شش ماهه‌ی این اپراتور شامل ۱۰ گیگابایت ترافیک می‌شود و قیمت آن ۳۸۰۰۰ تومان است؛ دو برابر این حجم را هم می‌توانید با پرداخت ۵۹۰۰۰ تومان خریداری کنید. گران‌ترین بسته شش ماهه‌ی این اپراتور دارای ۹۰ گیگابایت ترافیک است و قیمت آن ۱۶۴۰۰۰ تومان تعیین شده است.

ایرانسل

شروع بسته‌های شش ماهه‌ی این اپراتور از ۳۵۰۰۰ تومان است و به ازای آن می‌توانید ۹ گیگابایت ترافیک داشته باشید و دو برابر این حجم را می‌توانید با انتخاب طرحی ۵۵۰۰۰ تومانی خریداری کنید. بزرگترین طرح شش ماهه ایرانسل هم دارای ۱۰۰ گیگابایت ترافیک است و ۱۷۵۰۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

رایتل

این اپراتور ۱۲ گیگابایت ترافیک را با ۵۰۰۰۰ تومان در اختیار شما قرار می‌دهد. هرچند این مبلغ نسبت به دو اپراتور دیگر بالاتر است، اما نباید فراموش کرد که خرید این طرح شامل ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه داخل شبکه نیز می‌شود که می‌تواند این تفاضل قیمت را توجیه کند. با رایتل همچنین می‌توانید بسته‌ای با ۲۱ گیگابایت ترافیک روزانه و ۲۱ گیگابایت ترافیک شبانه را به قیمت ۸۹۰۰۰ تومان خریداری کنید و شامل ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه هم بشوید. گران‌ترین طرح این اپراتور هم دارای ۳۵ گیگابایت ترافیک است و قیمت آن ۱۱۰۰۰۰ تومان تعیین شده است. شایان ذکر است که این طرح هم دارای ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه درون شبکه است.

جمع‌بندی:

طرح‌های ایرانسل و همراه اول از صرفه اقتصادی بیشتری نسبت به رایتل برخوردارند و تفاوت چندانی با هم ندارند؛ اما اگر امکان استفاده از تماس درون شبکه رایتل برای شما مسئله مهمی است، هزار دقیقه‌ای که رایتل در اختیار شما قرار می‌دهد می‌تواند کفه را به سمت رایتل متمایل کند.

قیمت بسته
(تومان)

همراه اول
(گیگابایت)

ایرانسل
(گیگابایت)

رایتل
(گیگابایت)

۳۵۰۰۰

۹

۳۸۰۰۰

۱۰

۴۵۰۰۰

۹ + ۹ + ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه

۵۰۰۰۰

۱۲ + ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه

۵۵۰۰۰

۱۸

۵۹۰۰۰

۲۰

۸۹۰۰۰

۲۱ + ۲۱ + ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه

۹۵۰۰۰

۳۶

۹۹۰۰۰

۳۵

۱۱۰۰۰۰

۳۵ + ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه

۱۱۵۰۰۰

۴۸

۱۱۹۰۰۰

۵۰

۱۴۹۰۰۰

۷۰

۱۵۰۰۰۰

۷۲

۱۶۴۰۰۰

۹۰

۱۷۵۰۰۰

۱۰۰

مطلب پیشنهادی

یک‌بار برای همیشه مشکل کندی یا قطعی اینترنت را حل کنید

درگاه یو‌اس‌بی در خدمت اینترنت

سالانه

همراه اول

برای یک سال اشتراک و ۲۰ گیگابایت ترافیک، همراه اول قیمت ۶۵۰۰۰ تومان را اعلام کرده است. این مقدار برای بزرگترین طرح سالانه این اپراتور که شامل ۷۰ گیگابایت ترافیک است، به ۱۵۹۰۰۰ تومان می‌رسد.

ایرانسل

ارزان‌ترین اشتراک سالانه اینترنت در این اپراتور دارای ۱۲ گیگابایت ترافیک بوده و قیمت آن برابر با ۴۲۰۰۰ تومان اعلام شده است. اگر به طور متوسط هر ماه ۶ گیگابایت ترافیک مصرف می‌کنید، طرح سالانه ۷۲ گیگابایتی به قیمت ۱۵۵۰۰۰ تومان می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. بزرگ‌ترین بسته سالانه این اپراتور هم شامل ۱۲۰ گیگابایت ترافیک است و ۱۹۵۰۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است.

رایتل

کوچکترین بسته‌ی سالانه‌ی این اپراتور شامل ۲۰ گیگابایت ترافیک همراه و ۲۰۰۰ دقیقه مکالمه‌ی داخل شبکه‌ی رایگان است. رایتل این بسته را با قیمت ۷۰۰۰۰ تومان عرضه کرده است که نسبت به طرح همراه اول از صرفه کمتری برخوردار است. با پرداخت ۲۱۳۰۰۰ تومان هم می‌توانید بزرگترین بسته‌ی سالانه‌ی این اپراتور را خریداری کنید که شامل ۶۰ گیگابایت ترافیک شبانه، ۶۰ گیگابایت ترافیک روزانه و ۲۰۰۰ دقیقه مکالمه‌ی رایگان داخل شبکه است.

جمع‌بندی:

ایرانسل نسبت به همراه اول دارای یک برتری نسبی است؛ اما هر دوی این اپراتورها در بخش سالانه برتری محسوسی نسبت به رایتل دارند. مکالمه‌ی رایگان نمی‌تواند به اندازه کافی برای انتخاب رایتل به عنوان اپراتور مسئول تامین اینترنت یک سال یک فرد ترغیب‌کننده باشد. مضاف بر این که می‌دانیم با استفاده از بسته‌ی دکا که به قیمت ۵۰۰۰ تومان می‌توان آن را از رایتل خرید، این امکان به خریدار داده می‌شود که به مدت یک ماه از تماس و پیامک داخله شبکه به صورت نامحدود بهره ببرد.

*مقادیر زیر بر حسب تومان و گیگابایت است. منظور از مکالمه، مکالمه درون شبکه است.

قیمت بسته
(تومان)

همراه اول
(گیگابایت)

ایرانسل
(گیگابایت)

رایتل
(گیگابایت)

۴۲۰۰۰

۱۲

۶۵۰۰۰

۲۰

۷۰۰۰۰

۲۰ + ۲۰۰۰ دقیقه مکالمه

۷۵۰۰۰

۲۴

۸۹۰۰۰

۳۰

۱۱۰۰۰۰

۳۶ + ۲۰۰۰ دقیقه مکالمه

۱۱۲۰۰۰

۴۵

۱۲۰۰۰۰

۴۸

۱۲۸۰۰۰

۴۲ + ۲۰۰۰ دقیقه مکالمه

۱۵۵۰۰۰

۷۲

۱۵۹۰۰۰

۷۰

۱۸۵۰۰۰

۹۶

۱۹۵۰۰۰

۱۲۰

۱۹۹۰۰۰

۲۰۰

۲۱۳۰۰۰

۶۰ + ۶۰ + ۲۰۰۰ دقیقه مکالمه

مطلب پیشنهادی

راهنمای خرید و استفاده از سرویس‌ TD-LTE

چگونه می توان از سریع‌ترین اینترنت موجود در کشور استفاده کرد؟

جمع‌بندی کلی

رایتل در تعرفه‌های خود به یک بازنگری نیاز دارد؛ هرچند اخیرا این اتفاق افتاده است و در کل نسبت به قبل بهتر شده، اما تنوع بسته‌های بلندمدت آن نسبت به دو اپراتور دیگر محدودیت دارد. ایرانسل و همراه اول در تنظیم تعرفه‌های خود شانه به شانه پیش می‌آیند؛ اما رایتل گویا چندان به فکر مشتری‌های بلندمدت خود نیست. ما نمی‌توانیم دستوری کلی برای شما تجویز کنیم؛ اما تنها طرح خوش‌قیمت رایتل ۳+۳ گیگابایت یک ماهه است. در صورتی که این طرح با مورد مصرف شما همخوانی ندارد، بهتر است سراغ ایرانسل یا همراه اول بروید.

جدول کلی هر کدام از اپراتورها را می‌توانید در لینک‌های زیر مشاهده کنید:

همراه اول

ایرانسل

رایتل