سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه بین الملل سی اس اس؛ حدود ۴ میلیارد نفر از ۳۶ کشور جهان، بیش از نیمی از کره زمین، در منطقه آسیا و اقیانوسیه ساکن هستند. رونالد کلارک (Ronald Clark)، فرمانده بخش ۲۵ پیاده‌نظام آمریکا، معتقد است که استراتژی دفاعی ملی ایالات‌متحده بر اساس ساختار ۱+۴ (چهار کشور چین، روسیه، کره شمالی و ایران+ سازمان‌های افراطی و خشن) است؛ لازم به ذکر است که ۳ کشور از ۴ کشور فوق در منطقه آسیا و اقیانوسیه قرار دارند.

کلارک، با اشاره به فاجعه‌بار بودن تهدید هسته‌ای از سوی کره شمالی اظهار داشت:

اگر کره شمالی از سلاح‌های هسته‌ای ۱۰ کیلوتنی، به‌اندازه هیروشیما، در سئول استفاده کند، بیش از ۳۰۰ هزار نفر کشته و مجروح می‌شوند؛ اما اگر همانند آزمایش‌های هسته‌ای سپتامبر گذشته از سلاح‌های ۲ کیلوتنی استفاده کند، بیش از ۳٫۵ میلیون نفر کشته یا به‌شدت مجروح خواهند شد.

این بوم چان (In-Bum Chun)، ژنرال بازنشسته ارتش کره، اعلام کرد که توانایی کره شمالی برای بسیاری کشورهای غربی مشخص‌شده است. وی گفت:

کره شمالی یک ابرقدرت سایبری است. سلاح‌های سایبری تهدیدی به‌مراتب بزرگ‌تر از سلاح هسته‌ای و شیمیایی محسوب می‌شوند. البته این کشور فناوری‌های الکترونیکی دیگری نیز دارد.

رابرت براون (Robert Brown)، فرمانده نیروی دریایی ارتش آمریکا در اقیانوس آرام، اعلام کرد:

اتصال اینترنت، سرعت و جریان اطلاعات و پیچیدگی بی‌سابقه‌ی جهانی، نیازمند تیم‌هایی در تمام حوزه‌های دریایی، زمینی، هوایی، فضایی و سایبری است.

وی افزود:

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۶، یک میلیارد نفر در منطقه آسیا و اقیانوسیه تا سال ۲۰۲۰ در محدوده پرخطر و فاجعه‌بار خواهند بود. متأسفانه در این منطقه از هر ده نفر هفت نفر براثر فجایع جان خود را از دست می‌دهند. رویکرد چندملیتی در کمک‌های نظامی و انساندوستانه، نیازمند روابط کاری است.

براون خاطرنشان کرد:

شما یک رابطه را در بحران شروع نمی‌کنید. بلکه روابط را به‌خوبی شروع کرده و بعد باهم وارد بحران می‌شوید. شما به‌تنهایی قادر به انجام این کار نیستید؛ این مشکلات پیچیده هستند.