سی اس اس برای شما

به گزارش کارگروه بین الملل سی اس اس؛ از سوی دیگر، اقدامات یادشده، می‌تواند سبب به صدا درآمدن زنگ خطر شدت یافتن حملات سایبری تهاجمی برای دیگر کشورهای جهان باشد.
اخیراً، دو تن از مقامات ارشد پنتاگون که در اجلاس سایبر کام ۲۰۱۷ حاضر بودند، با بی‌اساس دانستن این دست نگرانی‌ها، نسبت به عدم سلب امنیت سایبری جهان، به جامعه بین‌الملل اطمینان کامل دادند.
فرماندهی نیروی هوایی آمریکا، تاد استراتون (Todd Stratton)، فرماندهی سایبری نیروی هوایی (AFCYBER)، طی سخنرانی خود در حاشیه اجلاس سایبرکام، گفت: «این یک تغییر ظرفیت است. فرماندهی سایبری سال‌ها است که وجود داشته و در آینده نیز وجود خواهد داشت. من تغییر چندانی در شرح وظایف این سازمان، نمی‌بینم.»
وی در ادامه افزود: «تغییرات فضای سایبری، در سال‌های اخیر بسیار زیاد بوده است و تأسیس فرماندهی سایبری نیز، تأثیر چندانی در تغییر وضعیت یادشده نداشته است و به عقیده من، فرماندهی سایبری هرگز از خطوط قرمز عبور نخواهد کرد.»
همکار استراتون، ژنرال تیموتی هیو (Timothy Haugh)، مدیر اطلاعاتی ارشد سایبرکام نیز، با مشروط دانستن ارتقا سطح توانمندی‌ها و اختیارات سایبرکام، به فهرست اولویت گروهی اعضا، اولویت اصلی را تأمین امنیت شبکه‌های وزارت امنیت داخلی ایالات‌متحده، اعلام کرد.
وی در ادامه افزود: «از دیدگاه ما، بخش اعظمی از نیروی ما، درگیر تضمین ارتباطات، دفاع از شبکه‌ها، تأمین امنیت داده‌ها و انجام عملیات در همه حوزه‌های فضای سایبری است.»
وی در ادامه اولویت دوم را نیز، حفاظت از ارکان کشور در مقابل حملات سایبری دانست و گفت: «من جدا شدن فرماندهی سایبری از سازمان امنیت ملی را افزایش افراطی اختیارات این سازمان نمی‌دانم و با توجه به شرایط فعلی جهان، این امر کاملاً الزامی و مؤثر خواهد بود.»