سی اس اس برای شما

 

به گزارش کارگروه بین الملل سی اس اس؛ حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در نشست مشترک استانداران ، وزرا و روسای سازمان های اقتصادی سراسر کشور گفت: فضای مجازی می تواند واسطه های مضر و تأخیرهای هزینه ساز را از چرخه تولید و خدمات حذف کند.

رییس جمهوری با اعلام اینکه فضای مجازی از ضروریات است تصریح کرد: این فضا لازم است، برای علم، فرهنگ، اطلاعات کسب و شغل و کشاورزی مردم مهم است. 

بالاترین مقام اجرایی کشور با تأکید بر اینکه در آینده مشاغل ما تغییر خواهد کرد گفت: مشاغل و زندگی ما تغییر خواهد کرد و برمبنای زندگی آینده باید حرکت کنیم.

وی افزود: استانداران و مسئولان باید در سراسر کشور توجه کنند که فناوری اطلاعات یکی از زیربناهای مهم است و یکی از وظایف دولت تأمین زیرساخت در این زمینه است.

دکتر روحانی با اشاره به استفاده از واژه اقتصاد دیجیتالی به جای اقتصاد دانش بنیان افزود:  تاکنون ۲۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات هزینه کردیم تا مردم راحت تر زندگی کنند و اگر به دنبال نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستیم برای این است که مشاغل موبایل محور درست شود که مردم بتوانند راحت تر زندگی کنند.

وی تأکید کرد: یکی از مباحث ما برای اشتغال فناوری اطلاعات است که همه باید آن را دنبال کنیم. باید از این فضا برای اشتغال به خوبی استفاده کنیم و ایجاد ۱۰۰ هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات برای سال ۹۷ مد نظر است.

رییس جمهوری تصریح کرد: فناوری اطلاعات دنیا را متحول کرده است, اطلاعات؛ سبک زندگی ؛ اشتغال؛ رفاه و دنیای مردم را متحول کرده است.در مسئله حمل‌ونقل درون شهری  و کم کم در برون شهری همین فضای مجازی می تواند تحول ایجاد کند.

 وی با تأکید بر اینکه باید جنس ارزان تحویل مردم بدهیم گفت: فضای مجازی می تواند باغدار را به مغازه دار و میدان های متوسط شهری وصل کند .بخشی از این گرانی ها واسطه ها هستند که گرانی را درست می کنند  و یکی از راه حل ها فضای مجازی و فناوری اطلاعات است.

دکتر روحانی افزود: مزرعه ها را باید بتوانیم به بازار وصل کنیم و خانه های مردم باید از طریق اینترنت به مغازه ها و خارج کشور وصل و گردشگر جذب کنیم.