سی اس اس برای شما

مقدمه

دوربین گوشی‌های هوشمند طی چند سال اخیر به شدت پیشرفت کرده و هم اکنون بسیاری از افراد عکسبرداری و ضبط فیلم با دوربین گوشی را به حمل و نقل دوربین‌های فیلمبرداری و عکاسی ترجیح می‌دهند. هر سال کیفیت ضبط تصویر دوربین گوشی‌ها از سال گذشته بهتر می‌شود و این امر بدون تردید در سال ۲۰۱۸ و با گوشی‌های جدید این سال ادامه پیدا می‌کند.

اما به نظر شما کدامیک از گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۱۷ از نظر کیفیت فیلمبرداری بهترین محصولات موجود هستند؟ ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ داده و لیستی از ۱۰ گوشی برتر سال ۲۰۱۷ ارائه کنیم که به منظور ضبط ویدئو قدرت و کیفیت عملکرد بی‌نظیری را ارائه می‌کنند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با سایت شبکه همراه باشید.

ال‌جی وی ۳۰ (LG V30): قیمت در حدود ۹۰۰ یورو (قیمت بازار ایران متغیر)

دوربین اصلی گوشی ال‌جی وی ۳۰ بسیار کیفیت عالی دارد. دوربین این گوشی از دو لنز ۱۶ و ۱۳ مگاپیکسلی تشکیل شده و قابلبت‌های OIS و EIS (در وضوح فول اچ‌دی) پشتیبانی به عمل می‌آورد. با استفاده از دوربین اصلی این گوشی می‌توانید به ضبط ویدئوهای با وضوح تصویر ۴K و نرخ فریمی ۳۰ فریم در هر ثانیه بپردازید. همچنین دوربین اصلی این گوشی قابلیت ضبط ویدئوهای اسلوموشن با نرخ فریمی ۲۴۰ فریم در هر ثانیه وضوح تصویر اچ‌دی را دارد. بنابراین ال‌جی وی ۳۰ برای فیلمبرداری یکی از بهترین گوشی‌های سال ۲۰۱۷ است.

اکسپریا ایکس زد ۱ سونی (Sony Xperia XZ1): قیمت در حدود ۲٫۵ میلیون

اکسپریا ایکس زد ۱ سونی هم یکی دیگر از بهترین گوشی‌های سال ۲۰۱۷ برای ضبط ویدئو محسوب می‌شود. دوربین اصلی این گوشی از یک سنسور ۱۹ مگاپیکسلی تشکیل شده است که قابلیت EIS در نرخ ۴K پشتیبانی به عمل می‌آورد اما مجموعه دوربین این گوشی از قابلیت OIS پشتیبانی نمی‌کند. با دوربین اصلی اکسپریا ایکس زد ۱ سونی می‌توانید به ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ ۳۰ فریم در هر ثانیه و همچنین ویدئوهای اسلوموشن اچ‌دی با نرخ ۹۶۰ فریم در هر ثانیه بپردازید.

آیفون ۸ پلاس اپل (Apple iPhone 8 Plus): قیمت در حدود ۴٫۵ میلیون

دوربین آیفون ۸ پلاس اپل به واقع قدرتمند بوده و یک شاهکار است. دوربین اصلی این گوشی از دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی تشکیل شده و از قابلیت OIS پشتیبانی می‌کند. قابلیت EIS هم در وضوح تصویر ۴K پشتیبانی می‌شود و ضبط ویدئوهای ۴K هم با نرخ فریمی ۶۰ فریم در هر ثانیه توسط دوربین آیفون ۸ پلاس اپل امکانپذیر خواهد بود. همچنین دوربین این گوشی قابلیت ضبط ویدئوهای اسلوموشن فول اچ‌دی با نرخ ۲۴۰ فریم در هر ثانیه را هم دارد.

گوگل پیکسل ۲ ایکس ال (Google Pixel 2 XL): قیمت در حدود ۵ میلیون تومان

دوربین اصلی گوشی پیکسل ۲ ایکس ال از یک لنز ۱۲٫۲ مگاپیکسلی تشکیل شد که از قابلیت OIS و EIS در نرخ فریمی ۴K پشتیبانی به عمل می‌آورد. دوربین این گوشی قابلیت ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ فریمی ۳۰ فریم در هر ثانیه را دارد و از ضبط ویدئوهای اسلوموشن با وضوح تصویر فول اچ‌دی و نرخ ۱۲۰ فریم در هر ثانیه هم پشتیبانی می‌کند.

گلکسی نوت ۸ سامسونگ (Samsung Galaxy Note 8): قیمت در حدود ۳٫۵ میلیون

گوشی بعدی لیست گلکسی نوت ۸ نام دارد که از یک دوربین دوگانه متشکل از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی بهره می‌برد. دوربین اصلی این گوشی قابلیت ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ ۳۰ فریم در هر ثانیه را داراست و از قابلیت OIS و EIS در وضوح ۴K پشتیبانی می‌کند. همچنین دوربین اصلی گلکسی نوت ۸ سامسونگ قابلیت ضبط ویدئوهای اسلوموشن با وضوح تصویر اچ‌دی و نرخ ۲۴۰ فریم در هر ثانیه را دارد.

اچ‌تی‌سی یو ۱۱ پلاس (HTC U11 Plus): قیمت در حدود ۳ میلیون

دوربین اصلی گوشی هوشمند اچ‌تی‌سی یو ۱۱ پلاس از یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی تشکیل شده است. این سنسور دوربین اصلی ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ فریمی ۳۰ فریم در هر ثانیه پشتیبانی می‌کند و قابلیت‌های OIS و EIS در حال فول اچ‌دی را ارائه خواهد کرد. با استفاده از دوربین اصلی گوشی اچ‌تی‌سی یو ۱۱ پلاس قادر به ضبط ویدئوهای اسلوموشن فول اچ‌دی با نرخ فریمی ۱۲۰ فریم در هر ثانیه هم خواهید بود.

هوآوی میت ۱۰ پرو (Huawei Mate 10 Pro): قیمت در حدود ۳ میلیون

گوشی هوآوی میت ۱۰ پرو هم از نظر کیفیت ضبط ویدئو یکی از بهترین‌های سال ۲۰۱۷ است. دوربین اصلی این گوشی از دو لنز ۱۲ و ۲۰ مگاپیکسلی تشکیل شده که از ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ ۳۰ فریم در هر ثانیه پشتیبانی می‌کند. دوربین این گوشی از قابلیت OIS و EIS در وضوح فول اچ‌دی بهره‌مند بوده و قابلیت ضبط ویدئوهای اچ‌دی با نرخ ۲۴۰ فریم در هر ثانیه را هم دارد.

شیائومی می ای ۱ (Xiamo Mi A1): قیمت در حدود ۲۰ یورو (قیمت بازار ایران نامشخص)

شاید تعجب کنید اما دوربین شیائومی می ای ۱ هم از نظر سایت جی‌اس‌ام‌آرنا یکی از بهترین‌های سال ۲۰۱۷ برای فیلمبرداری است. دوربین اصلی این گوشی از دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی باکیفیت تشکیل شده که از فیلمبرداری ۴K با نرخ فریم ۳۰ فریم در هر ثانیه پشتیبانی می‌کند. دوربین گوشی از قابلیت OIS و EIS پشتیبانی به عمل نمی‌آورد اما قابلیت ضبط ویدئوهای اسلوموشن اچ‌دی با نرخ فریمی ۱۲۰ فریم در هر ثانیه را دارد.

موتورولا موتو زد ۲ فورس (Motorola Moto Z 2 Force): قیمت در حدود ۳٫۵ میلیون

گوشی هوشمند موتو زد ۲ فورس موتورولا هم در لیست بهترین گوشی‌های هوشمند سال ۲۰۱۷ برای فیلمبرداری قرار دارد. دوربین اصلی این اسمارتفون از دو لنز ۱۲ مگاپیکسلی تشکیل شده است که از EIS در وضوح ۴K پشتیبانی می‌کند اما از OIS پشتیبانی به عمل نمی‌آورد. همچنین دوربین این گوشی ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ فریمی ۳۰ فریم در هر ثانیه را امکانپذیر خواهد کرد و از قابلیت ضبط ویدئوهای اسلوموشن اچ‌دی با نرخ فریمی ۲۴۰ فریم در هر ثانیه هم پشتیبانی می‌کند.

وان‌پلاس ۵ تی (OnePlus 5T): قیمت در حدود ۲٫۴ میلیون

دوربین اصلی گوشی وان‌پلاس ۵ تی از دو سنسور ۲۰ و ۱۶ مگاپیکسلی تشکیل شده است که قابلیت ضبط ویدئوهای ۴K با نرخ فریمی ۳۰ فریم در هر ثانیه را ارائه می‌کند. دوربین این گوشی از قابلیت OIS پشتیبانی به عمل نمی‌آورد اما قابلیت EIS را در وضوح ۴K ارائه خواهد کرد. همچنین دوربین گوشی مذکور قابلیت ضبط ویدئوهای اسلوموشن اچ‌دی با نرخ فریمی ۱۲۰ فریم در هر ثانیه را هم دارد.